پایگاه خبری همه نیوز

فرهنگ و هنر

منتشر شده در تاریخ شنبه 24 اردیبهشت 1401 ساعت 16:16

آفت شبکه نمایش خانگی دستمزدهای نجومی است

کارگردان مجموعه دردسرهای شیرین (۱۴۰۱) گفت: دستمزدهای نجومی شبکه نمایش خانگی آفتی است که باید فکری به حال آن کرد و این موضوعی ضربه‌زننده برای سینما و صنعت تصویر است.

سهیل موفق در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در توضیح اثرات کرونا بر تولیدات سینمایی بیان کرد: کرونا تاثیرات زیادی در کار ما برجا گذاشت؛ به شخصه این موضوع بر کارم اثر داشت به این شکل که پیش از همه گیری کرونا درخواست پروانه ساخت فیلم جدیدی را داده بودم که از همان زمان تا به همین امروز کار خوابید.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که در این دو سال با آن مواجه بودیم دوباره جمع و جور شدن اوضاع و این که تولید فیلم و اکران روی ریل طبیعی خودش بیفتد بی شک زمان می طلبد  البته که ما همچنان امیدوار هستیم.

کارگردان مجموعه دردسرهای شیرین (۱۴۰۱) در پاسخ به این پرسش که چرا به رغم کمرنگ شدن داستان کرونا و بازگشایی سینماها با ظرفیت صددرصدی، همچنان شاهد رکود در سینما هستیم، اظهار داشت: این موضوع دو دلیل واضح دارد؛ همچنان که اقتصاد در این دوسال در همه جنبه ها تضعیف شد، حوزه فیلمسازی هم از این موضوع استثنا نبود و نیست و بر آن اثر گذاشت؛ و دلیل دیگر این که در این مدت تمرکز تهیه کنندگان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران به سمت ویدئو رسانه و پلتفرم ها رفت و کم کم شاهد بودیم که همه اسامی بزرگ و کوچک سینمایی ما به سمت پلتفرم ها رفته اند و امروز هم کارهای متعددی (خوب، بد و متوسط) را در این مدیا انجام میدهند؛ در این راستا امیدوارم که سینما کم کم تعطیل نشود.

 

موفق خاطرنشان کرد: حدود ۵ سال پیش درمورد سینمای کودک صحبت کردم و آن زمان این دلنگرانی را داشتم که به شیوه مرسوم پیش رفتن موجب رکود مضاعف سینمای کودک خواهد شد و امسال سالی بود که اصلا فیلم کودک نداشتیم و این بسیار بد بود. ضمن این که در حوزه اجتماعی هم به مرور آثار کمتر شده است و تک و توک در حوزه اجتماعی اثری ساخته می شود. به همین دلایل بسیاری از ژانرها پس از کرونا کاهش یافته و کمرنگ شده اند و این را می توان یکی از لطمه های بزرگ این موضوع در سینمای ایران نامید.