پایگاه خبری همه نیوز

جهان

منتشر شده در تاریخ چهارشنبه 22 دی 1400 ساعت 13:40

جنگنده‌های سعودی شبکه مخابراتی یمن را بمباران کردند

جنگنده های متجاوز سعودی در جدیدترین حملات خود به یمن شبکه مخابراتی واقع در استان «صعده» را بمباران کردند.

سلسله جنایات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن همچنان ادامه دارد. جنگنده‌های ائتلاف سعودی به تازگی حملات جدیدی را در استان‌های مختلف یمن به ویژه در صعده ترتیب داده‌اند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های متجاوز سعودی در جدیدترین حملات خود به یمن شبکه مخابراتی واقع در استان «صعده» را بمباران کردند. این حملات در منطقه «العبدین» واقع در محور جنوبی صعده انجام شد.

پیش از این نیز سعودی‌ها شبکه مخابراتی یمن در استان عمران را هدف شدیدترین حملات خود قرار داده بودند. تشدید حملات تجاوزکارانه سعودی به یمن پس از آن صورت گرفت که نیروهای این کشور یک کشتی نظامی امارات را توقیف و تجهیزات نظامی آن را مصادره کردند.

پیشتر «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیان جزئیات عملیات توقیف کشتی نظامی امارات گفته بود: نیروهای یمنی از چند هفته قبل فعالیت‌های این کشتی نظامی در آب‌های یمن را زیر نظر گرفته بودند. این کشتی در حال انجام اقدامات خصمانه در آب‌های یمن بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یادآور شد: ما پس از توقیف این کشتی انواع و اقسام تسلیحات و تجهیزات نظامی را از آن کشف و ضبط کردیم. تصاویری از این تسلیحات و تجهیزات به زودی منتشر می‌شود تا افکار عمومی بدانند امارات چه تسلیحاتی را برای کشتار مردم یمن ارسال کرده بود.

وی عنوان کرد: تمامی این تسلیحات تنها برای کشتار مردم یمن ارسال شده بودند. نیروی دریایی در چارچوب وظایف و مسئولیت‌های خود در دفاع از آب‌های منطقه‌ای یمن، اقدام به توقیف کشتی متجاوز امارات کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح تصریح کرد: ما پیشتر نیز به ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داده بودیم که در صورت تشدید تنش‌ها، عملیات منحصر به فردی را علیه آن انجام می‌دهیم. اکنون نیز همان هشدار را بار دیگر تکرار می‌کنیم.

یحیی سریع اظهار داشت: ما گزینه‌های مناسبی را برای پاسخگویی به اقدام ائتلاف سعودی در تشدید تجاوزات خود علیه ملت یمن در اختیار داریم. بنابراین، بهتر است ائتلاف سعودی دست از حماقت بردارد.